Domain Satış ve Bilgilendirme Platformu - Domain - Domain Satış - Domain Sat - Domain Haber - Alanadı - Domain Kaç Para Eder
En Cok Takip Edilen
Domainler
Ticaret Kanunu’na getirilen alan adı zorunluluğu ile tüm firmalar özgün bir domain alabilmek için sıraya girerken, alanında öncü dev firmalar yaptıkları yüzlerce alan adı başvurusu ile domain adreslerini yatırıma dönüştürdü.
2011-07-20
Ticaret Kanunu’na getirilen alan adı zorunluluğu ile tüm firmalar özgün bir domain alabilmek için sıraya girerken, alanında öncü dev firmalar yaptıkları yüzlerce alan adı başvurusu ile domain adreslerini yatırıma dönüştürdü.

Yeni Ticaret Kanunu’nda her firmanın mutlaka bir internet sitesi kurması konusunda getirilen zorunluluk sonrasında alanlarında önce dev firmalar internet alt yapısında kapsamlı bir revizyona başlattı. Türkiye’nin önde gelen kozmetik markalarından biri olan Fonex Kozmetik, satış politikasını yeni pazar şartlarına uydurmak amacıyla Adres Patent ile girdiği ortak çalışmayla Türkiye’nin en çok alan adına sahip firmalarından biri oldu.

Sadece Türkiye’de değil uluslararası pazarda da tanınmış bir marka olan ve Asya’dan Avrupa’ya dünyanın önemli ticaret merkezlerine ithalat yapan Fonex Kozmetik, Adres Patent’in uzman ekibi ile masaya oturarak 200’den fazla alan adı başvurusunda bulundu. Sosyal medya kavramının her geçen gün ticari boyutunun daha da arttığı şu günlerde e- pazar avantajının gerisinde kalmak istemeyen Fonex Kozmetik,  Türkiye’nin yanında önemli ülke ve kıtalarda da kullanılmak üzere 200’den fazla alan adına sahip oldu.

Sıcak satışın yanında reklam, halkla ilişkiler ve teknoloji odaklı pazarlamayı da markalaşma sürecinin önemli bir adımı olarak gören Fonex Kozmetik Kurumsal İletişim Direktörü Kadir Bıyıklı tescilli markalara sahip olmanın pazar şartlarında önemli bir rekabet avantajı sağladığını belirterek; “Türkiye’de kendi alanında ilk 3 firma arasında olan ve uluslararası pazarda söz sahibi bir kurum olarak markalarımızı korumak bizim için hayati bir önem taşıyor. Bu yolda stratejik bir planlama yaparak çağı takip ediyor ve yeni politikalara ayak uyduruyoruz”
dedi.

“Yeni pazar internet ise en önden yer kapmak şart!”İnternet ortamının pazarlama ve reklam faaliyetlerinin yanında artık sıcak satışla da doğrudan ilgili olduğunun altını çizen Bıyıklı; “Bugün 210’u Adres Patent tarafından alınan 400’e yakın domain adresimiz var. Bu alan adları ileride yapacağımız çalışmalara zemin olması için alındı” diye konuştu.

“Alan adı yeni bir yatırım ortamı!”Bıyıklı; “Yeni Ticaret Kanunu’nda her firmanın mutlaka bir web sitesi olması konusunda getirilen zorunluluk tüketici odaklı başarılı bir karar. Kurumlar markalarına, projelerine ve ürünlerine dair gerekli olabilecek tüm bilgiyi en kolay yoldan hedef kitleye iletmekle yükümlüdür. Bu alanda atılan bu adımın e-ticaret çıtasını kısa sürede yükselteceğine inanıyoruz. Çağın gerekliliklerini yakından takip eden ve alanında öncü bir firma olarak biz de geliştirdiğimiz bu alan adı stratejisini bir yatırım olarak görüyoruz.

Önümüzdeki dönemde internet dünyasında oluşacak ticari fırsatların alt yapısını şimdiden oluşturuyoruz” dedi.  Sosyal Faaliyetlerimizin Yeni Adresi İnternet Olacak!50 yıllık köklü geçmişiyle sektörünün öncü firmalarından biri olan Fonex Kozmetik sanattan spora kadar birçok alanda sürdürdüğü sosyal sorumluluk ve tanıtım etkinliklerini yeni domain adresleri üzerinden yürütme kararı alarak internetin çift yönle iletişim olanağını stratejik planlamasının önemli bir adımı haline getirdi.
Jenerik ve Projelik domain bilgi platformunda sende  domain sat  Anasayfa  ||   Haberler  ||   Domain Sat  ||   Ãletiþim Alan Adlari hususunda bilgi edinmek icin domain blogu'nu kullanabilirsiniz...
www.domainhane.net | bilgi@domainhane.net
...
©